Nelere Dikkat Edilmeli

Nelere Dikkat Edilmeli

Tatil için haftalık yazlık villa kiralarken hangi detaylara dikkat etmeli? Villa kiralarken dikkat etmeniz gerekenleri sizin için listeledik. 

Ailece birkaç haftalık tatile çıkacaksınız ve uzun değerlendirmelerden sonra otelde tatil yapmak yerine haftalık bir villa kiralayıp bu yıl tatilinizi villada geçirmeye karar verdiniz. Peki nasıl yapacaksınız ? Nasıl villa kiralanır? Kimden kiralanır? Her villa kiralanır mı? Nereden kiralanır?  gibi cevaplanması gereken soru ve cevaplarımızı sizin için derledik.

Öncelikle tatil için kiralayacağınız villanın haftalık villa kiralama için özel olarak dizayn edilmiş bir villa olmasına dikkat edin. Eğer yazlık haftalık kiralık için hazırlanmış bir villa değilse yatak odalarında yatak yerine kanepe, havuz başında da şezlong yerine tabure ile karşılaşma ihtimaliniz var. Bu yüzden villanın özellikle bu amaçla hazırlanmış olması önemli.

Peki villa kimden kiralanır? Villa kiralama sektörü, alternatif tatil konaklamaları arayışındaki artış sebebi ile son zamanlarda hızlı bir yükselişe geçti ve bu sebeple pastadan pay almak isteyenler çoğaldı. Ancak her sektörde olduğu gibi bu sektörde de işini layıkıyla yapmayan firmalar söz konusu. Burada ayrım yapmanın en kolay yolu TÜRSAB belgesi. TÜRSAB belgesi olmayan işletmelerle olan alışverişinizde doğan zararlarınız için hukuki yollar açıktır ve haklarınız yasalar ile korunmaz. Kiralama yaptığınız firmaya mutlaka sözleşmeyi sorun.

Peki villa nereden kiralanır? Buradaki kilit cevap villa kiralamak istediğiniz bölgede, villa kiralama bir sektör mü? Genel villa temizliği, günlük havuz bakımı ve bahçe temizliği gibi villa bakımını gerektiren unsurlar önemlidir. Bu sektörün gelişmediği bölgelerde bu yan sektörler de gelişmemiş olacağından bakımsız bir havuz, pis bir bahçe, bozuk klima gibi bir çok tatsız sürpriz ile karşılaşma olasılığı yüksektir.

Günümüzde haftalık yazlık villa kiralama sektörünün gelişmiş olduğu yerler Kalkan, Kaş, Fethiye, Bodrum bölgeleridir. Özellikle Kalkan’da yazlık villa kiralama oldukça gelişmiştir.

Peki hangi detaylar önemli ? Kiralayacağınız villanın temizliğinin yapılıp yapılmadığını sorun, havuz titiz bir hijyenik çalışma gerektirdiğinden eğer tatilden ağzınızda uçuklarla dönmek istemiyorsanız, havuzun günlük olarak profesyonel kişiler tarafından temizlenip temizlenmediğini sorun. Villanın içerisinde temel kullanım eşyalarının bulunup bulunmadığı, her odada klimanın bulunup bulunmadığı gibi temel soruları sorun.

Kiralayacağınız villanın web sayfasında yazan özellikler ve açıklamaları firma yetkilisine sözel olarak teyit ettirmenin herhangi bir hatanın önüne geçecektir.

Sizlere daha iyi bir kullanıcı ziyareti deneyimi sunabilmek ve hizmet kalitesini arttırmak için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayarak Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz

Anasayfa

Sana özel

Whatsapp

Menu